Ziyaretçi Hoşgeldin. Giriş yap or Üye ol

Playstation 3 İle Modeme Bağlanma. Internete Girme.

Posted by on Nisan 10, 2012 0 Comments Kategori : Püf Noktası Tags : , , , ,

PS3’ünüzü Kablosuz İnternet bağlantısıyla İnternete bağlayın.

>Geniş bant Kablosuz bağlantınız varsa, PS3’ünüzü çevrimiçi hale getirmek için adım adım talimatları takip edin.

Başlamadan önce lütfen kontrol edin:

 • İnternet bağlantınızın adı olan SSID’inizi öğrenin.
 • PS3’ünüzün bağlanabilmesi için yönlendiriciniz SSID sinyali gönderir.
 • Geniş bant bağlantınızın bir WEP veya WPA güvenlik anahtarı etkinleştirilmişse (önerilir) bu anahtarı öğrenin.

SSID’nizi ya da güvenlik anahtarınızı bilmiyorsanız, lütfen İnternet bağlantı ayarlarınızı yapan kişiyle temas kurun veya İnternet Servis Sağlayıcınız (ISP) ile görüşün.

 1. PS3 XMB™ (Xross Media Bar) üzerinden Settings (Ayarlar) > [Network Settings] (Ağ Ayarları) > [Internet Connection] (İnternet Bağlantısı) öğesine gidin ve [Enable] (Etkinleştir) seçeneğini seçin.
 2. [Internet Connection Settings] (İnternet Bağlantı Ayarları) öğesine gelin ve X butonuna basın. Devam etmek isteyip istemediğiniz sorulduğunuzda [Yes] (Evet) seçeneğini seçin.
 3. [Setting Method] (Ayar Yöntemi) sorulduğunda, [Easy] (Kolay) seçeneğini seçin. Tercih edilen bağlantı yöntemi sorulduğunda [Wireless] (Kablosuz) seçeneğini seçin.
 4. Bir sonraki pencereden [Scan] (Tara) seçeneğini seçin. Ortamdaki Kablosuz bağlantıların bir listesini göreceksiniz. Size ait olan SSID’yi seçin ve X butonuna basın.
 5. Devam etmek için sağ butona basın. X butonuna basmayın, basarsanız SSID’nizi düzenlersiniz.
 6. Ardından İnternet bağlantınızın kullandığı güvenlik anahtarını seçmelisiniz. Bağlantınızın bir güvenlik anahtarı yoksa, [None] (Yok) seçeneğini seçin ve X butonuna basın. Bağlantı ayrıntılarınızın bir özetini göreceksiniz; kaydetmek için X butonuna basın ve test etmek için devam edin.
 7. Bir güvenlik anahtarı etkin ise, [WEP] ya da [WPA-PSK/WPA2-PSK] seçeneklerinden birini seçin. Klavyeyi görüntülemek için X butonuna basın ve büyük/küçük harf duyarlılığını gözeterek güvenlik anahtarınızı girin. Klavyeyi kapatmak için START butonuna basın ve devam etmek için sağ butona basın.
 8. Ayarlarınızı kaydetmek için X butonuna basın ve test etmek için devam edin.
 9. [Test Connection] (Bağlantıyı Test Et) seçeneğini seçin ve bekleyin. Test başarılı olursa, PS3’ünüz İnternete bağlanmıştır.


Bir cevap yazın

top image scrolling tools
link2bb70
link4a8d6
linkd87e1
shareeedc7
mailto65714
bottom image scrolling tools