Ziyaretçi Hoşgeldin. Giriş yap or Üye ol

0 Cevaplar

Bilgisayarıma Live Security Platinum Girdi, Nasıl Kaldırabilirim?

Soran: 3002 görüntülenme , , , , , , , , , , , ,
Bilgisayarin.com soru cevap

Live Security Platinum, son aylarda en çok bulaşan sahte antivirus zararlı yazılımıdır. Kendisini silinmez hale getirmesi de ayrı bir sorun yaratmakta, bilgisayarın birçok ayarını değiştirilemez hale getirmekte.

İnternette anlatılan karmaşık çözümlere gerek kalmadan aslında çok basit bir çözümü var. Combofix…

Combofix yazılımını çoğu insan bilir, fakat zamanında bilinçsiz kullanımlardan dolayı birçok işletim sistemi sorununa da yol açmıştı. Fakat şu an Combofix’in son versiyonu Windows 7 x64 te dahil olmak üzere her işletim sisteminde sorunsuz çalışmakta.

Aşağıda Combofix’in “TEK” ve son sürüm linki bulunmaktadır. Siz siz olun, Combofix i başka adresten indirmeyin; internette sahte versiyonları da mevcut:

http://www.bleepingcomputer.com/download/combofix/

Yazılımı indirdikten sonra direk çalıştırabilirsiniz. Windows Vista ve Windows 7 kullanıcıları sağ tıklayıp Yönetici Olarak Çalıştır ı seçmeleri gerekmekte. Eski sürümlerine nazaran güvenli kipte de çalıştırmanıza gerek olmayan Combofix’i çalıştırdığınızda makinenizin internete bağlı olduğuna emin olun. Internetten son sürüm onayını almadıkça tam fonksiyonları ile çalışmıyor.

Live Security Platinum ve buna benzer hemen her sorunu Combofix ile çözebilirsiniz. Eğer ki Combofix çalışmayacak kadar işletim sisteminiz kötü durumda ise Combofix öncesi Rkill programını çalıştırmanız gerekmekte. Rkill, bilgisayarınızda çalışan zararlı yazılımları geçici olarak etkisiz hale getirir, böylece virüs temizleme programlarınızı çalıştırabilirsiniz. Rkill linki de aşağıdadır.

http://www.bleepingcomputer.com/download/rkill/

Rkill’i çalıştırdıktan sonra deaktif hale getirilen yazılımları göreceksiniz, sonrasında Combofix i çalıştırabilir ve Live Security Platinum derdinden kurtulabilirsiniz.

Temizlik bittikten sonra bilgisayarınıza iyi ve hafif bir antivirüs programı olan Nod32 yi kurmanızı da öneririm, gelecekte yaşanacak bu tarz problemlerle bir daha uğraşmak zorunda kalmaz, internet güvenliğinizi de tehlikeye atmamış olursunuz.

Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere, güvenli sörfler…

top image scrolling tools
link2bb70
link4a8d6
linkd87e1
shareeedc7
mailto65714
bottom image scrolling tools